Molo w Sopocie

Spacer po sopockim molo to obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania Trójmiasta. Molo, będące najdłuższym drewnianym pomostem nad Morzem Bałtyckim, jest prawdziwą wizytówką Sopotu i jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na terenie Pomorza Gdańskiego.

Park Nadmorski

Park im. Ronalda Reagana jest największym z gdańskich parków. Na jego terenie znajdują się dwa stawy wodne oraz tereny rekreacyjne: nowoczesne ścieżki rowerowe i skatepark. Cały obszar parku jest całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów silnikowych.

Opera Leśna

Leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w lipcu 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją.

Starówka w Gdańsku

W sercu Gdańska znaleźć można mieszczańskie wnętrza Domu Uphagena, Dwór Artusa, czy Ratusz Staromiejski. Droga Królewska poprowadzi przez karty historii od Bramy Wyżynnej i Przedbramia z Katownią, przez Złotą Bramę, aż po Zieloną Bramę nad Motławą. Ulica Mariacka i Piwna nieustająco oczarowują turystów. Gdańsk to także mekka dla amatorów muzealnych wystaw.

Stadion PGE Aren

Stadionowe atrakcje skupione są przede wszystkim w FUN ARENIE – stworzonym na ponad 9 tysiącach metrów kwadratowych na PGE ARENIE, tworzącym największy park rozrywki w Trójmieście, który rozszerza ofertę jednej z najpiękniejszych aren w Europie.

Park Oliwski

Park Oliwski to ostatni z licznych niegdyś ogrodów miejskich, który przetrwał do naszych czasów i służy jako oaza piękna i ciszy w Gdańsku. Park Oliwski to wymarzone miejsce na odzyskanie wewnętrznej równowagi, spokoju, wyciszenie się.

Park Trampolin

JUMPCITY w Gdyni - największy park trampolin w Polsce i Europie oferujący nieograniczone możliwości skakania bez względu na pogodę. Wspaniała zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w warunkach pozwalających na bezpieczne ćwiczenia także wyjątkowych ewolucji. Skakanie na trampolinach zapewnia niesamowitą ilość radości i ruchu, a przy tym pozwala spalić np. 1000 kalorii/godzinę przy średnio intensywnej aktywności. Obok trampolin znajduje się duży basen z gąbkami.

Góra Gradowa

Góra Gradowa o wysokości 46 m n.p.m. to niewielkie wzniesienie w Gdańsku. Mimo niewielkiej wysokości stanowi idealny punkt widokowy na gdańską Starówkę oraz port. Przed laty góra stanowiła część fortyfikacji miejskich wraz z Bastionem Jerozolimskim na szczycie. Aktualnie stoi tutaj Krzyż Milenijny.

Krzywy Domek

Krzywy Domek w Sopocie to zwycięzca konkursu na najdziwniejszy budynek świata. Swoim wyrazistym kształtem nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Szancera oraz Pera Dahlberga, a także projektów Gaudiego. Obiekt zlokalizowany jest przy słynnym sopockim deptaku Monciak. To przede wszystkim miejsce spotkań trójmiejskiej bohemy, ludzi szukających zabawy i radosnej inności. Znajduje się tu wiele nastrojowych kawiarenek, zakładów gastronomicznych, sklepów i miejsc rozrywki.

Oceanarium

Oceanarium w Gdyni to bardzo ciekawa atrakcja turystyczna w Polsce. Oceanarium to tak na prawdę polskie muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego, które posiada status ogrodu zoologicznego. Znajduje się ono na Molo Południowym w Gdyni, niedaleko żaglowców "Dar Pomorza" i "Dar Młodzieży". Oceanarium posiada trzy piętra, zwiedzając je można obejrzeć 1500 żywych osobników, a największe akwaria liczą nawet 10.000 litrów!

Klif w Orłowie

Klif Orłowski – stromy brzeg morski Kępy Redłowskiej w Gdyni. Zbudowany jest głównie z gliny morenowej pochodzenia lodowcowego. Rozciąga się on na długości 650 m.

Westerplatte

W Gdańsku 1 września 1939r. o godz. 4.45 strzałami z pancernika Schlezwig-Holstein rozpoczęła się II wojna światowa. Wzniesiony w hołdzie obrońcom Gdańska kamienny monument, wyrastający z wielkiego zielonego kopca u wejścia do portu, przypomina miecz wbity w ziemię rękojeścią. Westerplatte to idealne miejsce dla osób, które chcą poznać historię wśród zieleni i pięknych widoków.